سهام‌گذاری با کیف پول Yoroi

سهام‌گذاری با کیف پول Yoroi

سهام‌گذاری با کیف پول Yoroi

برای سهام‌گذاری با کیف پول یورویی، وارد سربرگ Delegation شوید. در این صفحه، شاهد فهرستی از استخرهای سهام‌گذاری کاردانو خواهید بود.

در ستون ROA میزان درصد سود سالیانه استخر و در بخش Share/Pool Size میزان توکن آدای سهام‌گذاری‌شده در هر استخر را مشاهده می‌کنید.

عامل مهم دیگر، کارمزدی است که باید در ازای خدمات و عملیات استخر پرداخت کنید. در ستون Costs، کارمزد کل استخر (که بین اعضا تقسیم می‌شود) و درصد مالیات نمایش داده می‌شود و میزان کارمزد میانگین را در ستون Average Cost مشاهده می‌کنید. در واقع، برای شرکت در تمام استخرها باید هزینه پرداخت کنید.

می‌توان گفت فاکتور مهم‌تر، ROA است که با درنظرگرفتن کارمزد، درصد مالیات و سایر موارد، به شما اعلام می‌کند که در هر سال چند درصد سود دریافت می‌کنید.

همچنین فاکتور Pledge نشان می‌دهد که خود استخر چه‌ میزان کوین اولیه سهام‌گذاری کرده است. هرچه این میزان بیشتر باشد، احتمال انتخاب‌شدن استخر به‌عنوان اعتبارسنج بلاک بعدی بیشتر خواهد بود و در نتیجه، شما هم پاداش بیشتری دریافت می‌کنید.

استخر‌های سهام‌گذاری کاردانو
استخر‌های سهام‌گذاری کاردانو

پس از بررسی گزینه‌ها و انتخاب استخر موردنظر، گزینه Delegate را از ستون سمت راست انتخاب ‌کنید.

در این قسمت، باید میزان توکنی را مشخص کنید که قصد دارید سهام‌گذاری کنید. در حالت خودکار، تمام موجودی کیف پول یورویی شما وارد استخر می‌شود؛ پس فقط کافی است رمزعبور (spending password) خود را وارد کنید تا تراکنش ورود به استخر انجام شود.

توجه داشته باشید که برای هر بار ورود به استخر جدید، باید کارمزد تراکنش پرداخت کنید.

پرداخت کارمزد تراکنش برای ورود به استخر سهام‌گذاری ADA

پس از تأیید ورود به استخر سهام‌گذاری، به صفحه داشبورد برگردید تا میزان پاداش کل و مشخصات استخر را مشاهده کنید. طبق توضیح زیر نمودار، میزان پاداش، هر ۵ روز اعلام می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت اولین پاداش آدا، کوین‌های شما باید حدوداً ۱۵ تا ۲۰ روز در استخر قفل شوند.

سهام‌گذاری (استیکینگ) ADA

در حال حاضر، فقط می‌توانید در یک استخر سهام‌گذاری کنید و با انتخاب استخر دیگر، سهام‌گذاری شما در استخر پیشین به‌طور خودکار متوقف می‌شود. برای برداشت پاداش سهام‌گذاری، از سربرگ داشبورد، گزینه Withdraw را انتخاب کنید.

در این بخش، با انتخاب گزینه keep registered فقط پاداش خود را برداشت می‌کنید؛ اما به سهام‌گذاری ادامه می‌دهید. در صورت انتخاب گزینه deregistring علاوه بر دریافت پاداش، کوین‌های اولیه خود را نیز به‌طور کامل برداشت می‌کنید و عملیات سهام‌گذاری کیف پول شما متوقف می‌شود.

برداشت پاداش سهام‌گذاری در کیف پول یورویی

انتخاب بهترین استخر سهام‌گذاری

اگر برای انتخاب استخر سهام‌گذاری موردنظر خود، به جزئیاتی بیش از آن چیزی احتیاج دارید که در صفحه Delegation مشاهده می‌کنید، فقط کافی است به یکی از پلتفرم‌های معرفی و سنجش استخرهای سهام‌گذاری کاردانو همچون AdaPools ،PoolTool یا Stakingrewards مراجعه کنید تا تصویر بهتری از استخرها به دست آورید.

تصویر زیر مشخصات مربوط به یکی از استخرها در پلتفرم AdaPools را نشان می‌دهد. همان‌ طور که مشاهده می‌کنید، توضیحات کامل‌تری در این صفحه درج شده است.

استخر سهام‌گذاری کاردانو

به‌عنوان مثال، یکی از متغیرهایی که می‌تواند در انتخاب بهترین استخر سهام‌گذاری به شما کمک کند، فاکتور Saturation (اشباع) است. شاخص saturation مانند فاکتور Pool Size (اندازه استخر) که پیش‌تر به آن اشاره شد، نشان می‌دهد که در حال حاضر استخر چه‌ تعداد کاربر دارد.

هرچه تعداد کاربران استخر بیشتر باشد، احتمال کسب سود شما کمتر خواهد بود. فاکتور Saturation در تصویر زیر ۸۰ درصد است؛ که میزان مناسبی برای ورود به استخر به شمار نمی‌رود.

اگر استخر خاصی را از طریق پلتفرم‌های معرفی استخر انتخاب کردید، فقط کافی است شناسه استخر را کپی کنید و در بخش delegation کیف پول یورویی بچسبانید. گزینه کپی شناسه استخر را در تصویر بالا (سمت چپ و بالای تصویر) مشاهده می‌کنید.

 

سهام‌گذاری با کیف پول Yoroi

مقالات مرتبط
1 نظر

[…] پرچم) حاکی از افزایش اشتیاق برای خرید آن ارز دیجیتال یا سهام است. پرچم که نشان‌دهنده تثبیت و برگشت کُند از روند […]

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *