رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟

رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟

قیمت توکن گالا (GALA) از ابتدای ماه نوامبر (آبان) تاکنون حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته و این روند صعودی تا به امروز با اصلاح بازار متوقف نشده است. با این حال الگویی نزولی در نمای ۴ ساعته بازار این ارز دیجیتال دیده می‌شود که می‌تواند قیمت را به سطوح پایین‌‌‌تر بکشاند.

به گزارش کوین تلگراف، ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم گالا گیمز (Gala Games) که با نماد «GALA» شناخته می‌شود، در ماه نوامبر (آبان) تقریباً ۳۵۰ درصد رشد داشته و روند اصلاحی ارزهای بزرگ بازار، ازجمله بیت کوین را نادیده گرفته است. قیمت گالا از ۱ نوامبر (۱۰ آبان) تا ۲۲ نوامبر (۱ آذر) از ۰٫۰۸۸ دلار به ۰٫۴۲ دلار رسیده است.

رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟
نمودار قیمت گالا (نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار)

جهش گالا در وهله اول در پی افزایش قیمت اکثر دارایی‌های مربوط به حوزه بازی و متاورس بود. برای مثال، قیمت مانا (MANA)، توکن بومی دسنترالند (Decentraland)، بیش از 30 درصد از ماه گذشته تا به امروز افزایش یافته است. دسنترالند یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک‌ چین است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های جدید بسازند و از طریق آنها کسب درآمد کنند.

به‌طور مشابه، قیمت ارز دیجیتال سند (SAND)، توکن بومی پروژه غیرمتمرکز و متاورسی سندباکس (Sandbox)، در ماه نوامبر (آبان) دو برابر شده است. دیگر پروژه‌های فعال بازی، از جمله دویژن نتورک (Dvision Network) و آلترا (Ultra) هم شاهد رشدهای بیش از ۱۰۰ درصد بوده‌اند.

ادامه روند صعودی یا اصلاح؟

پس‌ از اینکه فیس‌بوک تصمیم گرفت نام خود را به متا (Meta) تغییر دهد و مدیرعامل آن، یعنی مارک زاکربرگ، اعلام کرد که از این‌ پس فیس‌بوک رسانه اجتماعی نیست و در حوزه متاورس فعال خواهد بود، قیمت ارزهای دیجیتال مرتبط با متاورس و بازی‌های رایانه‌ای هم افزایش پیدا کرد.

گالا گیمز که در زمینه توسعه بازی‌های مبتنی بر بلاک چین فعال است، در ۲۲ نوامبر (۱ آذر) به‌دنبال هیجانات مربوط به حوزه متاورس به قیمت ۰.۴۸۹ دلار رسید. با این‌ حال، این ارز دیجیتال نقاط ضعفی را در حرکت خود نشان داده است و در نمای ۴ ساعته بازار آن الگوی سروشانه دیده می‌شود.

یکی از شناخته‌شده‌ترین و قابل‌اعتمادترین الگوهای تکنیکال، الگوی سروشانه است و زمانی تشکیل می‌شود که قیمت سه قله پشت سر هم تشکیل دهد و قله وسط (سر) بلندتر از دو قله دیگر (شانه‌ها) باشد. سه قله دارای سطح حمایت یکسانی هستند که به آن «خط گردن» می‌گویند.

اگر نمودار این ارز دیجیتال را در بازه زمانی کوتاه‌تر بررسی کنیم، شانه چپ نزدیک محدوده قیمتی ۰.۳۹ دلار تشکیل شده و تا حمایت خط گردن اصلاح شده است. در ادامه قیمت دوباره تا ۰.۴۸ دلار افزایش یافته و اکنون از سطح قیمتی ۰.۴۳ دلار در حال تشکیل شانه راست است.

رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟
تشکیل الگوی سروشانه در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار

اگر کندل قیمت با حجم قانع‌کننده‌ای زیر خط گردن بسته شود، شکست این حمایت تأیید خواهند شد. در این صورت قیمت گالا احتمالاً به‌اندازه فاصله بین سر (قله میانی) تا خط گردن پایین خواهد آمد. این موضوع ممکن است در نهایت گالا را به قیمت ۰.۲۴ دلار، یا حدود ۳۴ درصد پایین‌تر از نقطه شکست احتمالی برساند.

واگرایی نزولی و الگوی پرچم صعودی

علاوه بر الگوی سروشانه، گالا واگرایی آشکاری را بین افزایش قیمت و کاهش شتاب حرکت از خود نشان می‌دهد. قیمت سقف‌هایی صعودی تشکیل داده است و همان طور که در نمودار زیر دیده می‌شود، در مقابل شاخص قدرت نسبی (RSI) سطوح پایین‌تری را تشکیل داده است. این شاخص میزان تغییرات قیمت را برای ارزیابی شرایط اشباع خرید یا فروش در بازار اندازه‌گیری می‌کند.

رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟
واگرایی نزولی در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار

روند صعودی گالا با کاهش حجم معاملات همراه شده است و این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت شتاب قدرتمندی ندارد.

در نتیجه واگرایی نزولی بین افزایش قیمت و کاهش حجم معاملات تأیید شده و همان‌ طور که گفته شد، احتمال تشکیل الگوی سروشانه را تقویت کرده است. از سوی دیگر همان‌ طور که در نمودار زیر نشان داده‌ شده است، از آنجا که قیمت تشکیل الگوی پرچم صعودی را نیز تأیید می‌کند، روند نزولی ممکن است در ادامه اعتبار خود را از دست بدهد.

رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟
الگوی پرچم صعودی در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار

اگر قیمت از محدوده الگوی مثلث بالاتر برود، هدف الگوی پرچم صعودی در نزدیکی ۰.۶۹ دلار است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *