تسلا شاید دوباره پذیرش ارزهای دیجیتال را آغاز کند

تسلا شاید دوباره پذیرش ارزهای دیجیتال را آغاز کند

شرکت تسلا باور دارد که ارزهای دیجیتال در بلندمدت می‌توانند «جایگزین ساده‌ای برای پول‌های نقد» باشند. همین مسئله باعث شده است تا گمانه‌زنی‌ها در مورد پذیرش دوباره ارزهای دیجیتال توسط تسلا قوت بگیرد.

به گزارش کوین تلگراف، اظهارات شرکت تسلا، تولیدکننده بزرگ خودروهای الکتریکی، این احتمال را که این شرکت به زودی پرداخت‌های ارزهای دیجیتالی را از سر بگیرد، تقویت کرده است.

اسناد بایگانی‌شده فصلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) در ماه سپتامبر (شهریور)، نشان می‌دهد که شرکت تسلا اعلام کرده «ممکن است در آینده دوباره پذیرش ارزهای دیجیتال را آغاز کند». این نشان می‌دهد تسلا می‌خواهد دوباره از دارایی‌های دیجیتالی برای انجام خریدهای خود پشتیبانی کند.

علاوه‌براین، تسلا اعلام کرده است که باور دارد در بلندمدت دارایی‌های دیجیتال وسیله‌ای برای حفظ ارزش و ابزار پرداخت هستند. این شرکت اظهار داشته است:

ما باور داریم که در بلندمدت ارزهای دیجیتال هم پتانسیل سرمایه‌گذاری را دارند و هم می‌توان از آن‌ها به‌عنوان جایگزین ساده‌ای برای پول‌های نقد استفاده کرد.

پیش از این تسلا از ژانویه تا مارس ۲۰۲۱ (دی تا اسفند ۱۳۹۹) از بیت کوین به‌عنوان روش پرداختیِ خریدهای مربوط به ماشین‌های برقی خود استفاده کرده بود. این تنها بخشی از استقبال گسترده بیت کوین از طرف تسلا بود؛ چراکه این شرکت در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ (دی ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰) حدود ۱.۵ میلیارد دلار از موجودی خزانه خود را بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.

با وجود این، بلافاصله بعد از اینکه تسلا با انتقاداتی مبنی بر اینکه روش استخراج اثبات کار بر محیط زیست تاثیر منفی دارد، مواجه شد، حمایت از بیت کوین را متوقف کرد.

در ژوئن ۲۰۲۱، ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا زمانی دوباره از بیت کوین حمایت می‌کند که حداقل نیمی از نرخ هش شبکه این ارز دیجیتال با انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین شود.

این گزارش همزمان با خبرهایی منتشر شد که نشان می‌داد تسلا با شرکت کرایه خودرو هرتز (Hertz) قرار مهمی امضا کرده است. همین موارد باعث شد ارزش بازار تسلا تا ۱ تریلیون دلار و قیمت سهام آن هم برای اولین بار تا ۱ هزار دلار افزایش یابد.

با وجود بهت و ناراحتی دارندگان شیبا اینو کوین، ایلان ماسک در این هفته در توییتی اعلام کرد که او فقط بیت کوین، اتریم و دوج کوین دارد.

دوشنبه، یکی از کاربران توییر به اسم شیبا اینو هولدر (Shiba Inu Holder) از ایلان ماسک پرسید که چقدر شیبا اینو دارد؟ ایلان ماسک هم پاسخ داد: «هیچی».

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *